Follow me:

Facebook Instagram Twitter LinkedIn

Nie zamierzamy nikogo straszyć. Niemniej, jesteśmy przekonani, że każdy miłośnik elektronicznych gadżetów powinien rozważyć jedno: liczbę aplikacji sterujących poszczególnymi urządzeniami w domu. Nie jest przecież tajemnicą, że w czasach, gdy każda firma szykuje własny program łatwo o jedno zagrożenie – by sterować całym wyposażeniem domu potrzeba niekiedy nawet kilkudziesięciu aplikacji. Oczywiście można uprościć wszystko. I nie jest to wyzwanie na miarę lotu w kosmos czy skomplikowanej wieloletniej budowy. Wystarczy skorzystać ze znanych i cenionych rozwiązań. Po prostu sięgnąć, po ceniony standard. Standard, z którym zgodne są również produkty FIBARO. Czyli? SmartThings w inteligentnym domu.

SmartThings w koalicji z FIBARO

Aplikacja SmartThings to nic innego jak program do zarządzania urządzeniami elektronicznymi w naszym domu. Oczywiście nie sposób zapomnieć o Samsungu, który jest kluczową marką w przypadku SmartThings. Nie sposób również pominąć FIBARO. W końcu mnóstwo produktów FIBARO możemy kontrolować przy użyciu aplikacji w smartfonie.

Korzyści dla użytkownika smart home

Jak to wygląda w praktyce? Nie jest tajemnicą, że przede wszystkim wygodnie i intuicyjnie. Chcemy włączyć duży telewizor Samsunga w salonie? Żaden problem. Nie trzeba nawet szukać pilota wciśniętego w miękką kanapę. Wystarczy sięgnąć do aplikacji. Nikt nie musi wstawać z kanapy by włączyć światło albo zmienić poziom jasności. Jedno kliknięcie i gotowe. Podobnie w przypadku gdy chcemy zmienić temperaturę w miejscu, w którym się znajdujemy. Dziecinnie łatwe jest także włączenie nagłośnienia, by posłuchać ulubionych nagrań. W sumie poprzez jeden program można sterować wieloma dodatkami w domu. A to jeszcze nie wszystko…

Aplikacja mobilna vs. inteligentny dom

Współpraca ze SmartThings w przypadku FIBARO nie wiąże się jedynie z komfortem zdalnego włączania i wyłączania telewizora. Dzięki poszczególnym sensorom (Flood, Motion czy Door/Window) czy aktorom można mieć pod ścisłą kontrolą dość pokaźną część domowej kolekcji. Wystarczy wspomnieć o kontrolerach oświetlenia, włącznikach ściennych….. A konkretniej?

Oto przykład: inteligentne oświetlenie. By jednym wypowiedzianym poleceniem kontrolować światło wystarczy popularny głośnik z funkcją asystenta głosowego, moduł FIBARO Wall Plug oraz coś jeszcze – moduł FIBARO Dimmer 2. Tak niewiele wystarczy, by głosem włączyć światło, dostosować jego natężenie albo też aktywować odpowiednią scenę świetlną stosownie do nastroju albo do planów na wieczór. Imprezowy nastrój dostępny od ręki. Wystarczy wyrazić życzenie.

Optymalizacja kosztów

Oczywiście nie zapominamy o bardzo ważnym zagadnieniu – kontroli kosztów. Wystarczy FIBARO Wall Plug i FIBARO Dimmer by mieć pod ręką dane o zużyciu energii przez sprzęt AGD i RTV w domu. Bez względu zatem na to jak wielką mamy lodówkę czy jeszcze większy telewizor to w dowolnej chwili możemy łatwo sprawdzić ile pobierają prądu. Trudno się dziwić, że FIBARO tak szczyci się wyjątkowo trafnym hasłem – inteligentny dom zarządzany z pomysłem.