Follow me:

Facebook Instagram Twitter LinkedIn

Nowe czy stare? Dom czy mieszkanie w bloku? To nie ma znaczenia. Bez względu na to w jakim miejscu mieszkacie to problem jest zawsze ten sam: koszty ogrzewania. Na szczęście jest rewolucyjne rozwiązanie – inteligentne ogrzewanie domu.

Zwykle wraz z nadejściem zimy przypominamy sobie o jednej kluczowej sprawie: odpowiednim ogrzewaniu naszego mieszkania. Nietrudno usłyszeć narzekania mieszkańców bloków, że jest zbyt duszno i gorąco. Z drugiej zaś strony łatwo trafić do takich polskich domów jednorodzinnych, w których jest dość rześko – właściciele starają się nie przesadzać z temperaturą z obawy o wysoki rachunek. Wystarczy jednak sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, by na dobre rozwiązać problem – inteligentne ogrzewanie domu.

FIBARO smart home udowadnia, że sterowanie domowym ogrzewaniem może być proste i co równie ważne – efektywne. Innymi słowy inteligentna głowica termostatyczna FIBARO Heat Controler może się okazać wręcz nieoceniona. Umieszczona na każdym grzejniku przyda się do uzyskania najlepszych warunków termicznych a jednocześnie obniżenia kosztów. I to całkiem znacząco. Nawet o 42 procent!

Głowica termostatyczna dla smart home

Oczywiście od razu pojawia się zasadne pytanie: w jaki sposób uzyskać tak znaczące oszczędności. Tradycyjna głowica termostatyczna w porównaniu z FIBARO Heat Controler oznacza dość ograniczone możliwości efektywnego kontrolowania temperatury w domu. Inteligentna głowica termostatyczna potrafi zaś dostosować tryb pracy do miejsca w którym się znajduje uwzględniając przy tym nie tylko wielkość grzejników ale także aktualnie panujące warunki oraz liczbę osób w pomieszczeniu. FIBARO Heat Controler nie dość, że bada kubaturę wnętrza (w początkowym etapie) to jeszcze uczy się rozkładu pomieszczenia oraz szybkości reakcji na dostarczane ciepło. I komunikuje się z aplikacją w telefonie nawet wówczas gdy jesteśmy daleko od domu. Na tym nie koniec.

Zaawansowana technologicznie głowica termostatyczna FIBARO potrafi nawet zdiagnozować nieprawidłową pracę kotła. Wszystko dzięki analizie charakterystycznych symptomów. Dzięki temu możemy z wystarczającym wyprzedzeniem zareagować i zwrócić się o pomoc do serwisu.

Inteligentna głowica przyda się także do racjonalnego wykorzystania pomieszczeń w domu. Przecież nie wszystkie są wykorzystywane równie intensywnie przez cały dzień. Bywa, że do niektórych nie zaglądamy nawet przez kilka dni. A to oznacza możliwość realnych oszczędności. FIBARO Heat Controler działa w trybie adaptacyjnym co wiąże się m.in. z funkcją wykrywania nieplanowanego ruchu, uczenia się zwyczajów i uwzględniania harmonogramów. W razie potrzeby dostosuje swoje działanie tak, by pomieszczenie zostało szybko nagrzane do właściwej temperatury.

Inteligentne ogrzewanie dla Twojego domu

Słowo właściwa temperatura ma przy tym szczególne znaczenie. Głowica termostatyczna może korzystać z wbudowanego czujnika temperatury, by dokonać precyzyjnego pomiaru. To zaś oznacza, że nie musimy obawiać się wietrzenia pomieszczeń (ogrzewanie zostanie szybko wyłączone) oraz ryzyka przemarznięcia, gdy np. zapomnimy zamknąć okno.

Na koniec jedno ale jakże ważne rozwiązanie: nowa głowica termostatyczna FIBARO pasuje do 98 procent kaloryferów dostępnych w Polsce. Innymi słowy to prawdziwa współpraca na szeroką skalę.