Follow me:

Facebook Instagram Twitter LinkedIn

Czy gniazdko elektryczne może się kojarzyć z inteligencją? Cóż, wydawać by się mogło, że kluczowe w przypadku gniazdka jest jedno – powinno działać niezawodnie. Tyle i aż tyle. Od banalnego punktu w ścianie można jednak wymagać więcej. Właściwie to nawet znacznie więcej. Czyli?

Prostota użycia inteligentnych gniazd

Jedno kliknięcie. Tylko tyle wystarczy, by za jednym zamachem włączyć ogrzewanie domu, wyłączyć światło a jeszcze przy okazji zamknąć bramę garażową i wjazdową. Tak może wyglądać powrót do domu wyposażonego w nowoczesne inteligentne gniazdka Fibaro Walli. Właściwie wystarczy raz kliknąć w inteligentny włącznik, by uzyskać pożądany efekt zaprogramowany jako scenariusz pod nazwą powrotu do domu. A na tym nie koniec.

Kompleksowy smart home

Równie dobrze można stworzyć inny scenariusz. Nadajmy mu wstępną nazwę – zapominalski. W codziennym porannym pośpiechu łatwo zapomnieć wyłączyć światło albo zostawić włączone żelazko w garderobie. Potem już tylko czeka nas droga do pracy pełna rozważań – czy aby na pewno zgasiliśmy światło i wyłączyliśmy żelazko? Z Fibaro Walli to akurat żaden problem. Wystarczy bowiem sięgnąć po telefon i poprzez aplikację zdalnie wyłączyć światło i sprzęt. Doprawdy trudno o prostsze rozwiązanie. I znów – jedno kliknięcie i po problemie.

Inteligentne gniazdo i włącznik

Seria Walli

Technologia smart home w końcu zawitała do gniazdek i włączników. Wdrożenie inteligencji do swoich czterech kątów nigdy nie było takie proste. Inteligentne włączniki i gniazdka Walli zadbają o pełną automatyzację akcji w Twoim domu.

Inteligentne włączniki, inteligentne rozwiązania

Przykładów można mnożyć. Zależnie od tego czy klikniemy tylko jeden raz, dwa lub trzy a także czy po prostu nieco dłużej przytrzymamy klawisz Walli uzyskamy odpowiedni efekt. Jaki? To już w dużej mierze zależy od każdego z nas: Pani, Pana, Państwa, Ciebie, mnie. Każdemu wedle potrzeb. Jednym ruchem dostosujemy błyskawicznie oświetlenie, podniesiemy lub obniżymy rolety w całym mieszkaniu, rozświetlimy nocną drogę do łazienki albo pokoju rodziców, stworzymy nastrojową atmosferę do oglądania filmu albo dopasujemy dom do wspaniałej prywatki. Jeden inteligentny włącznik a jakie bogactwo możliwości.

Funkcje smart gniazdek i włączników

Bogactwo możliwości nie musi się przy tym wiązać ze skomplikowaniem. By zyskać Fibaro Walli w swoim domu nie trzeba kuć ścian, kłaść nowych przewodów i inwestować w skomplikowany osprzęt. Inteligentne gniazdko łatwo założymy w miejsce dotychczasowego. Co więcej Walli pasuje w miejsce najpopularniejszych frontów różnych producentów. Bez względu na to, czy w domu korzystamy z gniazdek takich producentów jak Gira (System 55), Legrand (Celiane) czy Schneider (Odace) to Walli z łatwością dopasujemy. Co więcej, gdy jednak zechcemy zachować istniejący osprzęt, to również znajdziemy rozwiązanie. Wystarczy wówczas prawdziwe gniazdko na pilota czy gniazdko elektryczne wifi – Wall Plug.

Bez względu jednak na to co wybierzemy nie sposób zapomnieć o czymś jeszcze. A gdyby tak oprócz kliknięcia w klawisz czy ekran telefonu sterować naszym domem jeszcze w inny sposób? Żaden problem. Wystarczy użyć głosu. Dzięki współpracy z Apple Siri, Amazon Alexa czy Google Home to możliwe. I to nie jest żadne pobożne życzenie. To fakt. Serio.