Z-Wave jest to innowacyjny, bezprzewodowy protokół komunikacyjny przeznaczony
do automatyzacji domu. Technologia ta znajduję swoje zastosowanie w elektronice domowej takiej jak termostaty, alarmy, oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja oraz elektronice audio-video.

Z-Wave jest technologią sieci kratowych tzw. "MESH", gdzie każde urządzenie jest
w stanie wysyłać i odbierać komendy sterujące. Mają również możliwość stałej
kontroli nad poprawnością działania poszczególnych modułów, nieustannie informując centralę o ich statusie. Urządzenia FIBARO są oparte na technologii Z-wave, dzięki czemu mogą pracować indywidualnie lub w grupach wzajemnie
się komunikując, dając nam nieograniczone możliwości zarządzania automatyką domową. Każdy z naszych modułów musiał przejść bardzo rygorystyczną
i skomplikowaną procedurę testową u właściciela technologii, po czym otrzymał certyfikat kompatybilności.

Obecnie dostęp do tej technologi posiada 250 firm z całego świata. Dzięki stałej współpracy i kompatybilności z ich produktami mamy dostęp do nieograniczonych możliwości i rozwiązań w zakresie inteligentnych budynków, co czyni FIBAR Group prekursorem na Polskim rynku.

Każdy element interfejsu FIBARO (w tym w szczególności sposób jego prezentacji, układu i rozwiązań nawigacyjnych) podlega prawom autorskim zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631 których właścicielem jest FIBAR GROUP sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Interfejs FIBARO zgłoszony jest do EUP oraz USPTO jako wzór użytkowy i objęty ochroną przez 10 lat.