Głównym założeniem systemu FIBARO była możliwość zainstalowania go w każdym domu, mieszkaniu czy biurowcu, nie naruszając w najmniejszym stopniu infrastruktury obiektu. Oferujemy Państwu pełną kontrolę nad swoim domem, bez konieczności uszkadzania ścian, przerabiania rozdzielni czy wymiany włączników. To my się mamy dostosować do Państwa a nie na odwrót. Jest to jedna z wielu różnic, jakie dzielą nas od firm konkurencyjnych.

Instalacja w 3 minutyInstalacja naszych urządzeń nie trwa dłużej niż 3 minuty. Sprowadza się ona jedynie do wyjęcia klawisza np. odpowiedzialnego za włączenie światła, rozłączenie go od przewodów wychodzących ze ścian, podłączenie do nich modułu FIBARO i podłączeniu do niego klawisza. Następnie przykręcamy włącznik ponownie do ściany i fizycznie instalacja dobiegła końca.

Zminimalizowana konstrukcjaWymiar każdego modułu Systemu Fibaro to tylko 15,90mm grubości , 42,50 mm szerokości i 37 mm wysokości, co czyni go najmniejszym tego typu urządzeniem na świecie. Estetyka, elegancja, niezawodność i perfekcja to główne zalety modułów Fibaro.

Prosta i bezinwazyjna instalacjaDla waszego bezpieczeństwa każda instalacja powinna być przeprowadzana przez elektryka lub osobę wyszkoloną. Poniżej znajduje się przykładowa ilustracja, przedstawiająca instalację jednego z naszych produktów.

Dodanie urządzenia do home centerAby zakończyć proces instalacji musimy dodać zaimplementowane wcześniej urządzenie do bazy danych naszego centrum automatyki czyli Home Center. Wprowadzenie Home Center w stan nasłuchiwania i trzykrotne przyciśnięcie klawisza, pod którym znajduję się nasz moduł, zamyka cały proces instalacji. Dzięki innowacyjnej technologii Z-wave komunikowanie się urządzeń FIBARO z centralą jest dziecinnie proste, a instalacja automatyki budowlanej jest łatwa i przede wszystkim tania.
Każdy element interfejsu FIBARO (w tym w szczególności sposób jego prezentacji, układu i rozwiązań nawigacyjnych) podlega prawom autorskim zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631 których właścicielem jest FIBAR GROUP sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Interfejs FIBARO zgłoszony jest do EUP oraz USPTO jako wzór użytkowy i objęty ochroną przez 10 lat.