Jest główną centralą i "mózgiem" naszego systemu, za pomocą którego mamy możliwość stworzenia swojej własnej inteligentnej sieci, konfigurując ją według własnych upodobań i oczekiwań. Home Center wykorzystując bezprzewodową technologię Z-wave daje nam możliwość bezinwazyjnego zautomatyzowania urządzeń w naszym domu. Otrzymując całkowitą kontrolę nad oświetleniem, systemami grzewczymi, klimatyzatorami, roletami, systemami alarmowymi, bramami garażowymi, urządzeniami RTV w sposób jak najbardziej wygodny i przede wszystkim w przystępnej cenie.

W dobie dzisiejszej technologii możemy zapomnieć o ciągnięciu setek metrów kabli aby system zadziałał. Dziś nasze urządzenia mogą komunikować się bezprzewodowo.

Kolejną bardzo ważną zaletą Home Center jest ciągła kontrola nad poprawnością działania poszczególnych urządzeń, poprzez wzajemne ich komunikowanie się. Centrala systemu FIBARO wprowadza do waszego domu jeden wielki łańcuch komunikacyjny, którym można sterować i nadzorować z komputera, telefonu komórkowego lub dowolnego urządzenia posiadającego ekran dotykowy.

Możliwości Home Center

Najprostsza instalacja i konfiguracja urządzeń w sieci, czytelny, intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs daje Wam nieograniczone możliwości skonfigurowania urządzeń według własnych upodobań i domowych przyzwyczajeń. Można wprowadzić w nim dowolne nazewnictwo poszczególnych pomieszczeń, przypisać urządzenia mające znaleźć się w sieci wraz z odpowiednią konfiguracją ich i możliwość utworzenia tzw. "scen" mających na celu współgranie wielu urządzeń jednocześnie,
wcześniej w odpowiedni sposób skonfigurowanych.. A wszystko za pośrednictwem przejrzystego i łatwego w obsłudze Interfejsu. Dom uczy się harmonogramu naszych czynności i całkowicie się do nich dostosowuje, przeobrażając się w niezależny, samosterujący mechanizm. Dom ma być wygodny, komfortowy, bezpieczny, oszczędny i przede wszystkim ma sprostać Państwa oczekiwaniom. Dzięki systemowi FIBARO jest to możliwe.

Dwa interfejsy

FIBARO do komunikowania się z ludźmi używa dwóch interfejsów. Zewnętrznego, za pośrednictwem którego z systemu korzysta się na co dzień i konfiguracyjnego tzw. interfejsu Home Center. Przy projektowaniu ich obu nasza uwaga skupiła się przede wszystkim na ich przejrzystości i łatwości w obsłudze.

Interfejs konfiguracyjny jest odpowiedzialny za zlokalizowanie poszczególnych urządzeń, ustawienie odpowiedniego nazewnictwa pomieszczeń i przede wszystkim wprowadzeniu inteligencji i pełnej automatyki w Państwa domu. Mimo że korzysta się z niego bardzo sporadycznie dokonaliśmy wszelkich starań by był miły dla oka i intuicyjny.
Każdy element interfejsu FIBARO (w tym w szczególności sposób jego prezentacji, układu i rozwiązań nawigacyjnych) podlega prawom autorskim zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631 których właścicielem jest FIBAR GROUP sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Interfejs FIBARO zgłoszony jest do EUP oraz USPTO jako wzór użytkowy i objęty ochroną przez 10 lat.