Follow me:

Facebook Instagram Twitter LinkedIn

Aplikacja w smartfonie. Jeśli jest przydatna, to zwykle trudno bez niej się obejść. W końcu ma nam ułatwiać życie i codzienne obowiązki. Przyda się nie tylko w chwili, gdy sięgamy po telefon, ale niekiedy także przez całą dobę. Wbrew pozorom nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Wystarczy przyjrzeć się bliżej programom stworzonym do zdalnego sterowania całym domem. Programom takim jak Fibaro Home Center, dzięki któremu mamy inteligentny dom na pilota.

Machine learning oraz AI

Zanim jednak przedstawimy możliwości zupełnie nowej aplikacji warto zwrócić uwagę na jedno – co kryje się za programem, dzięki któremu niemal w mgnieniu oka uzyskamy w domu to samo, co wcześniej wymagało poświęcenia kilku, kilkunastu a niekiedy nawet kilkudziesięciu minut. Aplikacja to bowiem owoc wielu lat pracy całego zespołu ekspertów oraz grupy ponad 100 najbardziej wymagających użytkowników. To efekt pracy ze społecznością, dzięki której wszystko to co widzimy na ekranie telefonu czy tabletu nie jest dziełem przypadku czy przejawem fantazji designerów. To po prostu ucieleśnienie potrzeb tych, którzy na co dzień korzystają z programu. Wbrew pozorom we współczesnym świecie to nie jest takie oczywiste jak mogłoby się wydawać. Wdrożenie AI czy Machine Learning tak aby ich funkcjonalności były naprawdę przydatne to nie lada wyzwanie.

Aplikacja mobilna obsługująca dom

Aplikacja mobilna Home Center to właściwie nic innego jak inteligentny dom na pilota. Lista funkcji obejmuje wiele pozycji. Wystarczy wskazać takie jak inteligentne oświetlenie, sterowanie zasłonami, automatyka rolet, zabezpieczenie i ochrona domu czy mieszkania, czy też kontrola ogrzewania. Dla użytkownika oznacza zaś przede wszystkim to, że wystarczy jedno kliknięcie by uzyskać pożądany efekt. Kiedyś trzeba było poświęcić chwilę czasu, by zasłonić okna w całym domu. Sporo czasu zajmowało także wyłączenie światła w poszczególnych pomieszczeniach czy sprawdzenie termostatów umieszczonych na wielu grzejnikach. Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta, ile czasu trzeba było poświęcić na to, aby zejść do kotłowni i dorzucić węgla, a następnie kontrolować pracę kotła, by zyskać odpowiednią temperaturę w domu?

Aplikacja mobilna obsługująca dom

Oczywiście FIBARO Home Center nie zastąpi palacza przy piecu węglowym. Jeśli jednak zainwestowaliśmy w nowoczesne ogrzewanie to wówczas za pośrednictwem aplikacji łatwo dostosujemy temperaturę w całym domu. A czy rzeczywiście tego potrzebujemy? Wystarczy trochę zmarznąć podczas zimowego spaceru, by mieć natychmiast ochotę na odrobinę więcej ciepła w mieszkaniu. W sumie żaden problem – sięgamy po telefon i podnosimy temperaturę. Mieszkanie ogrzeje się szybciej niż zdążymy wrócić.

Błyskawiczne zdalne sterowanie domem

Równie szybko wyłączymy lub włączymy światło w całym domu lub wybranych pomieszczeniach. To samo zrobimy w przypadku rolet okiennych czy systemu zabezpieczeń. Jedno kliknięcie i aktywujemy symulację obecności w domu (nie trzeba więcej prosić sąsiada o przysługę) czy zamkniemy okna, wyłączymy urządzenia elektryczne albo uzbroimy alarm. Nasz dom jest pod naszą kontrolą – bez względu na to, gdzie się znajdujemy.

A gdy już na sam koniec dnia położymy się do łóżka i znów odruchowo sięgniemy po telefon ujrzymy aplikację w trybie nocnym. Co więcej ujrzymy ją taką jaka nam najbardziej odpowiada. Fibaro Home Center poznaje i uczy się naszych preferencji – jak najlepszy kompan. Kompan, na którym możemy zawsze polegać i żyć tak jak lubimy.

aplikacja smart home